Володимир Олексійович Пилипенко належить до середнього покоління викладачів ліцею як за віком, так і за стажем роботи – працює тут викладачем історії України та всесвітньої історії з 2000 року. А загальний його педагогічний стаж – 23 роки. Категорія професійної майстерності – вища. Випускник істфаку Полтавського педагогічного інституту 1985 року. Як каже сам Володимир Олексійович, на вибір професії особливий вплив мали його вчителі історії у старших класах школи. Інше захоплення привело його свого часу в музичну школу (по класу баяна). Грає також на гітарі, співає туристські пісні під час екскурсій та туристських вилазок з вихованцями. Музика допомагає налагоджувати довірливі стосунки.

Мріяв в юності про кар’єру військового, але в училище не пропустила медкомісія. Встиг з документами в педінститут в останні дні перед початком вступних іспитів. Діяльний, рішучий, комунікабельний. Його лідерські якості помітили в інституті, товариші обирали комсоргом.

В.О.Пилипенко систематично проводить цілеспрямовану підготовку команди, куди входять учні всіх трьох класів, до інтелектуальних змагань. Веде заняття в школі олімпійського резерву з історії. Власне, навчальними планами передбачено два предмети для вивчення в 9-х – 11-х класах: історія України від середини ХУІІІ ст і всесвітня історія від початку того ж таки століття. Олімпіадні завдання стосуються обох цих предметів.