Tабір «Ерудит» - Полтавський обласний науковий ліцей-інтернат II-III ступенів при Кременчуцькому педагогічному коледжі імені А.С. Макаренка
Полтавська обласна спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів при Кременчуцькому педагогічному училищі імені А.С.Макаренка

Слоган

Tабір «Ерудит»

Дитячий оздоровчий табір «Ерудит» - позашкільний оздоровчий заклад, створений у 2001 році з метою забезпечення повноцінного відпочинку, оздоровлення дітей, задоволення їх багатогранних інтересів, духовних запитів, максимально використовуючи матеріальну, зокрема, комп'ютерну базу училища. За 5 років у таборі було оздоровлено 909 дітей та підлітків з різних районів Полтавщини.

Директор табору «Ерудит» досвідчений педагог, чудова жінка, прекрасний організатор, вимогливий керівник Солодовникова Людмила Георгіївна.

«Ерудит» у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами та розпорядженнями центральних органів виконавчої влади, до сфери управління яких він належить, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також Типовим положенням від 19.02.2004 р., зареєстрованим в Міністерстві юстиції України.

«Ерудит» - табір цілодобовий, сезонний. За типом - профільний, в ньому діти, поряд з оздоровленням та відпочинком, оволодівають навичками роботи з комп'ютером. Заняття проводяться в кабінетах, обладнаних найновішою комп"eютерною технікою, під керівництвом досвідчених викладачів, які допомагають дітям реалізувати свої права на задоволення інтелектуальних запитів відповідно до індивідуальних потреб. Навчання проводиться за чотирма напрямками:

  • основи роботи з комп'ютером (діти, що не мають навичок роботи, або зовсім не знайомі з комп"eютером);
  • основи WЕВ-дизайну (для дітей, що мають середній рівень підготовки в роботі з комп"eютером);
  • основи роботи з графічними редакторами (для дітей, що мають художні здібності);
  • основи програмування (для дітей, що мають навички роботи з комп'ютером і хочуть їх розвинути та детальніше вивчити мову програмування Вuilder С++);

Учасники олімпіад з інформатики різних рівнів та ті, хто бажав освоїти програмування та роботу з прикладними програмами за межами шкільного курсу мали змогу відвідувати «Літню школу юних інформатиків», заняття в якій проводили представники корпорації МICROSOFT. По закінченню навчання всі слухачі школи отримали сертифікати корпорації МICROSOFT.

Всього за І-ІІ зміну було проведено 104 навчальні заняття з інформатики та 56 ігрових годин. В період з 26.06.05 по 01.08.05 в ДОТ «Ерудит» відпочили та оздоровились 177 дітей віком від 9 до 18 років з різних районів Полтавської області, в тому числі за путівками обласної профспілкової організації вчителів - 60 осіб, обдаровані діти - 117 осіб, серед них:

  • переможці та призери Всеукраїнських, обласних, районних предметних олімпіад, переможці та призери МАН;
  • учасники творчих колективів, які зайняли призові місця в конкурсах та оглядах художньої самодіяльності;
  • діти, що досягли високих показників у спорті та зайняли призові місця на спортивних змаганнях.

За літній період 2005 року в «Ерудиті» оздоровилися 112 дітей, батьки котрих працюють вчителями та викладачами.

Дитячий оздоровчий табір «Ерудит» працює за планом, затвердженим начальником табору. Зміст, форми та методи роботи в таборі визначені його Статутом. Вся діяльність педагогічного колективу та вихованців будується на принципах демократії й гуманізму, природовідповідності, національної спрямованості, пріоритетності загальнолюдських та національних культурно-історичних цінностей, ініціативи й самодіяльності дітей. У відповідності з планом роботи в таборі щоденно проводились театралізовані, спортивні та розважальні заходи, реалізовувались програми культурно-масового, естетичного, фізичного, патріотичного, національного спрямування. Надовго залишаться в дитячій пам'яті загонові вогники, вечори при свічах, конкурси акторської майстерності та «Леді і джентльмени», конкурс відеокліпів, «Модельне агентство» та конкурс юних перукарів в шоу-програмі «Зірки подіуму», гра на місцевості «В пошуках золотого руна», інтелектуально-розважальна програма «Сто до одного», День іменинника з його комічним футболом, оглядом жартівливих хорових колективів, конкурсно-розважальною програмою «День варення», виготовленням подарунків власними руками; а в ході Дня здоров'я - туристичний експрес, інтелектуальна вікторина «А чи знаєш ти?..», легкоатлетичні змагання «В здоровому тілі - здоровий дух», церемонія поховання згубних звичок. А ще - День пам'яті, присвячений 60-. річчю визволення України від фашистів, вечір-спогад «Свято печеної картоплі», похід до меморіалу «Вічно живим». 1 День бізнесмена з організацією роботи приватних підприємств, рекламними плакатами, веселим Новим Сорочинським ярмарком, де на зароблені гроші-«еріки» можна було придбати багато не лише смачних, а й корисних товарів, зустрітися з Карасем і Одаркою, Солохою, Наталкою і Петром, Ііронею і Голохвостим, пограти в козацькі забави, попоїсти традиційних українських страв. Проводились і справи, що стали вже традиційними в таборах: «Стартінейджер», «Портрет табору», загальнотабірний вогник «В колі нових друзів», відкриття МОІ, веселі естафети між вожатими та вихованцями «Поклик джунглів», «Співоче поле» тощо.

Виховна робота в ДОТ «Ерудит» включала в себе розумне поєднання відпочинку, праці, спорту з пізнавальною, естетичною, оздоровчою діяльністю. Максимально враховувалися індивідуальні та вікові особливості, інтереси, нахили, здібності, стан здоров'я кожної дитини. Для повного задоволення інтересів та потреб вихованців у таборі систематично проводились засідання клубів за інтересами, де кожна дитина могла знайти собі заняття за власними вподобаннями. Беззаперечною популярністю у дітей користувалися клуби «Зоряні світи» (астрономія), «Паперова творчість» (оригамі), «Перлина» (вироби з бісеру), «Театрали» (сценічне мистецтво), «Чари манікюру» (художній розпис нігтів), «Британія» (англійська мова), «Караоке» (любителі співу), «Ні хао» (китайська мова і культура).

Протягом кожного туру в таборі проходили Малі олімпійські ігри, в ході яких всі вихованці мали змогу продемонструвати свої спортивні досягнення, отримати дипломи чи грамоти в різних видах спорту. Програма МОІ включала в себе і туристичні змагання, естафети, ігри на місцевості. Зокрема, гра на місцевості «В пошуках золотого руна» проводилась в сосновому лісі поблизу Кременчука. Сам похід до лісу - то вже цікаво, а коли там на тебе чекають ще й досить складні випробування і надзвичайно захоплюючі пригоди - то вдвічі цікавіше! В ході гри під проводом міфічного Ясона діти зустрілися з Гераклом і Афродітою, з Тезеєм і Сізіфом, Аріадною і Медузою Горгоною, допомогли Атлантам тримати небеса...

Похід до лісу - то лише частинка нашого мандрівного життя. Адже протягом двох турів вихованці «Ерудита» подорожували берегами Дніпра і Псла, виїжджали на пляжі цих річок, на катері для прогулянок плавали вгору і вниз по Дніпру, здійснили оглядові екскурсії Кременчуком, були в краєзнавчому музеї, відвідали персональну виставку художниці М.Юзефович, фотовиставку «Минулий Кременчук». Культурна програма була також досить насиченою: перегляд кінофільмів у міському кінопалаці їм, О.Довженка, вистави «Ревізор» у виконанні акторів Кіровоградського музично-драматичного театру, що влітку був на гастролях у Кременчуці, концерт молодіжної рок-групи «Грін піке»...

Маючи таку багату матеріально-технічну та методичну базу, педагогічне училище, структурним підрозділом якого є ДОТ «Ерудит», має можливість відкрити для себе нові горизонти, залучити нових талановитих студентів та ліцеїстів до своїх пенатів. Адже багато дітей, що відпочивають в «Ерудиті», виявляють бажання вступати до Кременчуцького педагогічного училища чи ліцею при ньому.

За весь оздоровчий період в таборі не було виявлено жодного порушення правил техніки безпеки, яке могло б спричинити шкоду здоров'ю чи життю відпочиваючих. Всі акти перевірок містять в собі підтвердження чіткого дотримання санітарно-гігієнічних норм та вимог, направлених на повноцінну роботу ДОТ.

Робота табору «Ерудит» проводиться у відповідності з Постановою Уряду «Про напрямки роботи з обдарованою молоддю на 2001-2005 роки».

З метою подальшого вдосконалення форм і методів роботи з обдарованими дітьми були розроблені «Картки відпочиваючого», в яких діти висловлювали свій власний погляд на освітньо-оздоровчу, педагогічну діяльність і вносили свої пропозиції щодо роботи табору.

ГИМН «ЭРУДИТА»

В «Эрудите» мы встретились,
Подружились с тобой.
Эта встреча подарена
Нам самою судьбой.
Нас связали песни костровые,
Стали мы с тобою, как родные,
И под звуки гимна «Эрудита»
Наше сердце для любви открыто.
За мечтою чудесною
Отправляемся в путь.
Познаём неизвестное,
Нам с пути не свернуть.
И узнали мы теперь, что смело
Все берёмся за большое дело.
Мы с речёвкою вперёд шагали
И мечту свою не предавали.
И отныне известна нам
Широта из широт,
Где нас дружба чудесная
Непременно сведёт -
«Эрудит» зовётся место это.
Сколько песен здесь о дружбе спето!
И не будет дружба позабыта,
Что взошла под флагом «Эрудита».