Бібліотека - Полтавський обласний науковий ліцей-інтернат II-III ступенів при Кременчуцькому педагогічному коледжі імені А.С. Макаренка
Полтавська обласна спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів при Кременчуцькому педагогічному училищі імені А.С.Макаренка

Слоган

Бібліотека

В усі часи бібліотека була джерелом освіченості і духовного збагачення людства. Саме її намагалися завжди не тільки зберегти, як найдорожчий скарб, а й розвивати, удосконалювати.

Бібліотека нашого педагогічного училища теж долучається до загальнокультурних традицій, дбаючи про поповнення книжкового фонду, оновлення приміщень, організацію виховної роботи, впровадження інноваційних технологій (комп'ютеризація бібліотечної системи), завдяки останнім значно оптимізується процес обслуговування: прискорюється якість та швидкість пошуку необхідних джерел (так як кожен читач має доступ до електронного варіанту бібліотечного фонду), відвідувачі мають змогу працювати з мережею Іnternеt, електронними підручниками та посібниками, користуватися інтерактивною дошкою. Основним надбанням є різноплановий масив літератури, що становить поєднання навчальних посібників, художніх видань, наукових праць, електронних матеріалів і налічує понад 95 000 примірників. Органічно доповнює книжкову базу низка періодичних видань, а саме - більше 100 назв на рік.

Нове естетично-оформлене приміщення бібліотека урочисто отримала 2001 року. Сьогодні воно представлене абонементом та двома читальними залами, один з яких розташований у гуртожитку училища, що надає студентам можливість для підготовки у будь-який час. Бібліотека є також культурним центром, щоденно милуючи око відвідувачів експозицією картин, наданою міським товариством імені М.К. Реріха. Крім цього, на базі читальної зали діє літературна вітальня „Пролісок", проводяться загальноучилищні виховні заходи (Презентація іміджу сучасного освітянина „Я - вчитель", вистава „9 муз" пізнавально-рольова гра „Таємниця імені", що була визнана однією з найкращих редакцією газети „Шкільний світ"), відбувається залучення студентів до бібліотечного волонтерства, здійснюється видання бібліотечних вісників та колонки «Книжник—RЕVІЕW».

Працівники різних поколінь сприяли розвитку якості обслуговування, піклувалися про матеріальну базу, втілювали в життя нові ідеї. Варто згадати найперших, тих, хто перевіз з Лохвицького педагогічного училища у Кременчук перпіопочаток – це Огій Марія Трохимівна. Саме вона передала цей набуток згодом у турботливі руки завідуючій Драбчук Олександрі Луківні. Протягом усіх років у колективі працювали і працюють люди, віддані своїй справі, серед яких: ШИхова Валентина Олексіївна, Кириліна Любов Альбертівна, Гладка Ольга Іванівна, Манукян Світлана Олександрівна (нинішній керівник бібліотеки), Дивинська Наталія Дмитрівна, Козловська Наталія Володимирівна, Шаповал Ольга Григорівна, Гуцалюк Олена Вікторівна, Бондаренко Олена Григорівна, Лавріненко Віктор Вікторович, Карбань Олеся Михайлівна. Саме завдяки сумлінному, творчому підходу до своєї роботи працівникам бібліотеки вдається заволодіти увагою користувачів, про що свідчить статистика відвідувань. За день тут обслуговується приблизно 250 студентів, що в сумі становить понад 55000 на рік. Крім того бібліотека працює з різними категоріями читачів: викладачі, студенти училища та ГДПУ, учні ліцею, слухачі курсів ПОШПО, мають змогу отримати інформацію й інші.

Злагодженістю своєї роботи колектив завдячує мудрому керівництву директора училища Гальченку І.В., який, постійно турбуючись про високий рівень нашої бібліотеки, не дає зупинятися на одному місці, а спонукає до постійного розвитку.